נספר על עצמנו

על ההתמודדות עם שפה זרה

הייתה אישה אחת, וירג'יניה וולף שמה, שאמרה שכשאנחנו עוברים לשפה זרה, הדבר הראשון שאנחנו מאבדים הוא ההומור. וזה כל כך נכון... כשמתאמצים להבין את המילים, ההפתעה שבסופה של הבדיחה הולכת לאיבוד, וזה קצת עצוב.

אנחנו מוסיפים שהדבר השני שמאבדים הוא חדות המחשבה, אחר כך יכולת המיקוח והשכנוע, אינטליגנציה בכלל, ולמעשה ככל שאנחנו שולטים פחות בשפה זרה אנחנו מאבדים את האופי שלנו.

וכאן dalloway נכנסת לתמונה, ודואגת לצייר אותה מחדש בצבעים שמחים יותר...

 

על התוצאות

אנחנו מביאים כל אחד, בכל גיל ובכל רמה, למצב אנגלית חדש. לנהל משא ומתן באנגלית ולהישאר חד, מבריק ויעיל. להעביר מצגת מרשימה בלי להזיע ולהרגיש על סף עלפון. לצחוק מבדיחה בפורום בינלאומי יחד עם 1000 משתתפים אחרים (ולא בעקבותיהם). לדבר עם עמיתים מחו''ל בטלפון בלי לברוח למיילים מייגעים עם SPELL CHECK תמידי. להתרגש מסרט באנגלית יחד עם הילדים בלי לעצבן אותם עם השאלה: "מה הוא אמר?". ובסך הכול להיות עצמנו, עם כל היכולות שלנו והביטחון שלנו, עם השטיקים והטריקים שלנו, עם הדעות והחוויות שלנו, אבל באנגלית.

 

על הדרך לשם

בשביל להגיע לשם, צריך שסביבת הלימוד תהיה מושלמת. חשוב שנוכל להיפתח, להרגיש בבית, ולתקשר חופשי. לכן בנינו פינה חמה ושקטה מעל לרחוב הסואן, הבאנו כורסאות, אספרסו, יין, פירות ומאפים, ודאגנו לתוכן מעניין ומאתגר. אפשר לבוא ולהשקיע את הנשמה, ואפשר למזוג כוסית ולנוח, ובכל מקרה יוצאת מזה אנגלית מעולה.

 

ועוד משהו

אם זה עובד באנגלית, זה יכול לעבוד בשפות אחרות. אנחנו מארחים אצלנו גם מומחים לאיטלקית, רוסית (ובקרוב גרמנית, ספרדית וצרפתית).